top of page

   В Євросоюзі з вересня 2009 року почала діяти заборона на продаж ламп розжарювання потужністю 100 Ватт.

Єврокомісія звернулася до громадян країн ЄС із закликом негайно повідомляти місцевій владі про порушення магазинами заборони на продаж лампочок розжарювання.

   

ВИКОРИСТАННЯ ЛАМП РОЗЖАРЮВАННЯ У СВІТІ

Китайська Народна Республіка

   З метою заохочення використання альтернативних джерел освітлення, таких як світловипромінюючі діоди (СІД), починаючи з жовтня 2012 року Китай заборонить імпорт і продаж деяких ламп розжарювання шляхом здійснення 5-річного плану поетапної відмови від ламп розжарювання потужністю більше 100 ватт (починаючи з 1 жовтня 2012) і поступово розповсюдить заборону на лампи потужністю більше 15 Вт з 1 жовтня 2016 року. Інше джерело, проте, зазначено, що на 1 жовтня 2016 року всі лампи розжарювання будуть заборонені.

Індія

  Хоча в Індії діє не повна заборона, планується замінити 400 000 000 ламп розжарювання на компактні люмінесцентні лампи до 2015 року. Економія енергії і, як наслідок, скорочення викидів вуглекислого газу, як очікується, складе близько 55 млн. тонн на рік.

Ізраїль

   Поетапна відмова від 60Вт і більш потужних ламп розжарювання була реалізована з 1 січня 2012 року. Задля підвищення інформованості населення Міністерством Енергетики була ініційована відповідна національна кампанія, де 3 вида  компактних люмінесцентних ламп будуть продаватись населенню за пільговою ціною.

      Замість них жителі країн ЄС зобов’язані купувати і використовувати лише енергозберігаючі лампочки, які використовують на 80% менше енергії, ніж їхні «оголошені поза законом» попередниці. Ця норма прийнята як загальноєвропейський закон Єврокомісією. Таким чином Євросоюз домагається скорочення енергозатрат своєї економіки, що повинно, на думку його керівників, привести до скорочення імпорту нафти і природного газу.

   Згідно планам Єврокомісії, заміна звичайних лампочок енергозберігаючими дозволить до 2020 року заощадити 39 тераватт-годин електроенергії, що приблизно відповідає річній потужності чотирьох крупних АЕС.

Тим часом низка найвідоміших вчених Європи висловили сумніви в тому, що новий вид лампочок є цілковитим благом.

МАНДРІВНИКИ

bottom of page